Paraboly a příslušenství

Parabola se využívá na nasměrování plošného signálu z družice do jednoho bodu a pak k jeho svedení do satelitního přijímače, který ho převede na obraz a zvuk. Odražený přijímaný signál je směrován do ohniska, ve kterém je LNB konvertor. Velikost zakoupené paraboly by se měla odvíjet od požadavků počtu a vzdálenosti uvažovaných snímaných družic. ...

Parabola se využívá na nasměrování plošného signálu z družice do jednoho bodu a pak k jeho svedení do satelitního přijímače, který ho převede na obraz a zvuk. Odražený přijímaný signál je směrován do ohniska, ve kterém je LNB konvertor. Velikost zakoupené paraboly by se měla odvíjet od požadavků počtu a vzdálenosti uvažovaných snímaných družic. Dalším aspektem při výběru (kromě ceny) je samozřejmě i materiál ze kterého je parabola vyrobena. Železné paraboly jsou cenově dostupnější, ale jsou i těžší a podléhají korozi. Hliníkové paraboly mají lehčí tělo, jsou odolné vůči korozi, i když jejich cena je o něco vyšší než u železných parabol.
Pro příjem z více družic lze využít natáčecí zařízení, které umožní sledovat více kanálů z více družic na TV. Větší průměr paraboly Vám zajistí lepší a stabilnější příjem i ve zhoršených povětrnostních podmínkách (např. při dešti, sněžení, mlze, bouři, ...). Pro příjem z jedné družice, případně při použití LNB Monoblock doporučujeme velikost paraboly o průměru 80 cm. Pokud máte zájem přijímat programy z více než 2 družic, je vhodné vybrat si multifocus parabolu, která Vám tento příjem zajistí.

Více